„Mazzoll  & Arhythmic Radio” na antenie Radia Jazz

 

 


„Radio Jazz”
jest rozgłośnią emitującą audycje z szeroko pojętą muzyką jazzową. Zawiera głównie prowadzone przez DJ–ów programy, jak również autorskie audycje muzyczne. Obecnie zasięgiem obejmuje region Warszawski, Krakowski oraz jest dostępne drogą satelitarną w pakiecie Cyfry Plus. Słuchacze rekrutują się przede wszystkim pośród ludzi młodych i w wieku średnim, studentów, aktywnych przedsiębiorców, ludzi kultury.

Należące do Agencji Akwarium radio, jest patronem medialnym organizowanych przez tą agencję imprez koncertowych. Są to min. festiwal Warsaw Summer Jazz Days, koncerty w Polsce Bila Laswella, Pata Methenego i inne. 

Audycja Mazzoll & Arhythmic Radio    Piątek godz. 20.00 – 21.00

Projekt istniał od stycznia 1999 roku. Do grudnia 1999 redakcja audycji składała się z:
Mazzoll – prowadzący 
Marek Zygmunt – realizacja
Mazzoll & Arhythmic Perfection – muzyka na żywo
   
    

Projekt Mazzolla to audycja słowno – muzyczna o niepowtarzalnej, intrygującej atmosferze. Mazzoll zapraszał do programu znanych twórców młodego pokolenia, z którymi na żywo kreował sytuacje, za każdym razem odmienne i niepowtarzalne. Nie ograniczał się tylko do studia, pojawiając się w miejscach, w których był słuchany. Nie tworzył reportażu, a osobne wydarzenie artystyczne. Muzyka w audycji była wykonywana na żywo przez zespół, a jego goście w czasie trwania audycji tworzyli niezwykłe historie, opowiadania i wiersze, prezentując swoje najnowsze dokonania. Audycja w krótkim czasie zdobyła sobie miano audycji kultowej, śledzonej przez stałą rzeszę fanów. W większości audycje nagrywana była na komputerze w Gdańsku i przesyłana na nośnikach CD do Warszawy. Na ich powstanie składał się materiał tworzony na żywo – muzyka, rozmowy, prezentacje – jak i materiały archiwalne – koncerty, próby itp. Autorzy również nagrywali audycje na żywo w studiu Radia Jazz, lub korzystali z pomocy DJ-a przekazując swój głos telefonicznie. 

 

Od stycznia 2000 Mazzoll kontynuuje projekt w innym składzie.
Kolejne audycje będą, tak jak i poprzednie, pełne niezwykłej twórczej atmosfery, ciepła, zaskakując słuchaczy w kolejnych odsłonach, abstrakcyjnym radosnym humorem oraz świetną muzyką.
Zdjęcia pochodzą z nagrania audycji realizowanego w domu Mazzzolla na początku maja 1999 r. Fot. Piotr Radzio

main page