Zaproszenie.
Dwoje ludzi spaceruje.

Próba.
Na skrzyżowaniu ulic, w miejscu, gdzie skondensowane są czynniki niekorzystne dla człowieka. Zgiełk, smród i zagrożenie życia.
Czy człowiek przystosuje się do tych warunków w organiczny sposób, przechodząc do stanów rozwijających?

Jest to spacer, a zarazem próba potwierdzenia czy spacer – uwolnienie od napięć – uda się w takim środowisku.

     

Komentarz spacerowiczów:

Pierwsze próby pokonania skrzyżowania na ,,zielonej fali'' nie nastroiły nas optymistycznie - ,,To się nie uda!''. Światła zmieniały się za szybko, lub za wolno. Denerwowaliśmy się tym, że dochodząc do przejścia musimy stać i czekać aż się zmieni światło.

Ale po kilkunastu próbach z radością zobaczyliśmy, że jesteśmy coraz bliżej pożądanego efektu. Mocno zwalniając na chodnikach i przyspieszając na światłach udawało nam się być ciągle w ruchu. Nie wzbudzaliśmy nawet zainteresowania przechodniów, którego oczekiwaliśmy. Wyjaśnieniem jest ilość ludzi przekraczających przejście. Nikt nie zatrzymywał się ani nie interesował otaczającym go tłumem. Przechadzająca się w kółko para nie wzbudzała ciekawości, bo nikt z tego anonimowego tłumu nie był na skrzyżowaniu na tyle długo, żeby zwrócić uwagę na ciągłość naszego spaceru. Interesowała ich tylko kamera trzymana przez Krzyśka i Piotr w polarze TVN.

Ludzie na pasach zdawali się napierać na nas - wszyscy szli w naszym kierunku, za plecami brakowało kogoś, kto udzielałby jakiegoś wsparcia - szliśmy tak wolno, że wszyscy nas wyprzedzali i pozostawiali z tyłu.

W akcji udział wzięli:
Spacerowicze: Monika Trzcińska, Tomasz Torcz.
Kamerzysta: ZAMBARI
Asekuracja: PIOTR DOWGIAŁŁO

Czas -                                  9' 00"
Format zapisu -                    DV / dwie kamery/
Data i miejsce premiery -     18.10.2002. Galeria Spiż 7. Gdańsk

main page